Gündem

HBDH Partizan Amed Milisleri: ”AKP’li yöneticinin aracını ateşe verdik”

HBDH Partizan Amed Milisleri, 18 Ocak gecesi Mersin’de AKP’nin yöneticiliğini yapan Yılmaz S. isimli şahsın aracına eylem düzenlediğini duyurdu

HBDH resmi internet sitesinden yapılan açıklamanın tam metni şöyle;

Milislerimiz, faşistleri cezalandırmaya devam ediyor.

HBDH Partizan Amed Milisleri, 18 ocak akşamı saat gece 01:00 sıralarında Mersin’de AKP’nin yöneticiliğini yapan Yılmaz S. isimli şahsın aracını ateşe verdi.

Halklar düşmanı faşist AKP-MHP iktidarının çeteleri halka yapılan zulmün, baskının, işkencenin uygulayıcısıdırlar. Bu iktidar sadece askeriyle, polisiyle ve diğer kolluk güçleriyle halka zulmetmiyor. Sivil görünümlü unsurlarıyla da halka karşı suç işlemeye devam ediyorlar. AKP’de ve MHP’de görevli olan yeminli halk düşmanlarının eliyle irili ufaklı ve her türden düşmanlık her yerde örgütleniyor. Halkın açlığı, yoksulluğu bunlar eliyle baskıya dönüştürülüyor.

Halkı açlıkla, yoksullukla “terbiye” etmek isteyenler, bunun bedelini canıyla ödeyeceklerdir. Biz, HBDH Milisleri, halkın kurtuluş umudu olmaya devam edeceğiz. Bu devran böyle gitmeyecek, yerle bir edeceğiz. Halkların iktidarını kuracağız.

Faşizmi yıkacağız, özgürlüğü kazanacağız!

Tek yol birleşik devrim!

Paylaşın