Gündem

Edebiyatçılar:  Emek ve Özgürlük İttifakı’nı kutluyoruz

Emek ve Özgürlük İttifakı’nın 24 Eylül Cumartesi günü (yarın) İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenleyeceği halk toplantısı öncesi aralarında aydın, yazar ve şairlerin bulunduğu 80 edebiyatçı ittifakın kuruluşuna dair ortak açıklama yayınladı.

Emekçi Hareket Partisi (EHP), Emek Partisi (EMEP), Halkların Demokratik Partisi (HDP), Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF), Türkiye İşçi Partisi (TİP) ve Toplumsal Özgürlük Partisi’nin (TÖP) bir araya gelerek oluşturduğu Emek ve Özgürlük İttifakı, kamuoyuna kuruluşunu ilan edecek.

80 edebiyatçının ortak imzasıyla yayınlanan açıklamada “Yaktığınız bu umut ışığını aşağıda imzası bulunan edebiyatçılar olarak selamlıyoruz” denilerek şunlar ifade edildi;

“Bugün herkesin umut kadar güven duymaya da ihtiyacı var. Varoluşumuzu zenginleştirecek, yıkıma uğramış insanlığımızı yeniden yüceltecek, dünyaya ve hayata koşulsuz ve ön yargısız kendini açarak, yenileyici ve iyileştirici bir rol oynayacak, hayatın karmaşasını kavrama cesaretine sahip, özgürlüğe, eşitliğe ve barışa açılacak bir kapıdan çok, bu kavramların ta kendisi olacak yaratıcı bir oluşumun beklentisi ve ümidi içindeyiz. Emek ve Özgürlük İttifakı’nı bu duygularla kutluyoruz. Önümüzdeki uzun yol, açık ve aydınlık olsun.

Paylaşın