Emek - Sermaye, Gündem

Dev İşçi-Sen: ”Bunlar bize reva değil, yaşadıklarımız kader değil”

Dev İşçi- Sen Genel Başkanı Mazlum Oruç’un tutuklanmasına karşı sendika üyeleri, emek örgütleri ve siyasi partiler İHD’de basın açıklaması gerçekleştirdi

11 Eylül günü İkitelli’de kuruluşunu ilan eden Devrimci İşçi Sendikası’nın genel başkanı Mazlum Oruç 14 Eylül günü işe giderken gözaltına alınmış, 2 gün sonrada hukuksuzca tutuklanmıştı.

Sendika üye ve yöneticileri ile birlikte Limter-İş, İnşaat-İş, Kataş-Sen, Dev-Yapı İş, Birleşik İşçi Hareketi, Emeğin Gücü Derneği, EHP, Partizan, DİB ve Adalet Nöbetinden Anneler’in katıldığı basın açıklamasında Oruç’un zorlama gerekçelerle tutuklandığı, tutuklamaların sebebinin işçilere sendikal mücadeleden uzaklaşarak sefalet, yoksulluk ve açlığa razı gelin mesajı vermek olduğu belirtildi.

Açıklamanın devamında ”Herhangi bir sendika yada emek örgütüne yapılmış bir saldırı işçi sınıfının umuduna yapılmıştır. Sendikamızı ve mücadelemizi savunacağız, genel başkanımızı alana kadar mücadeleye devam edeceğiz. Suçlu olan bizim emeğimiz üzerinden asalakça yaşayarak servet biriktiren emek hırsızı patronlardır” denildi.

Paylaşın