Gündem

HBDH İzmir’de eylem yaptı

HBDH yaptığı açıklamayla Atakan Mahir Milisleri’nin, 4 Ağustos günü gece yarısı, Asırlık Mahallesi’nde yaya olarak devriye gezen bekçileri eylem gerçekleştirdiğini duyurdu.

“İşçi ve emekçiler her yerde grevde, direnişte. Geleceği karartılmak istenen bütün yoksullar, hakkını aramak için eylemler yapıyor. Toplum için için kaynıyor! Faşist devlet, kimse düşünmesin, konuşmasın, hakkını aramasın diye etrafımızı polislerle, bekçilerle, kameralarla, türlü çeşit denetim ve baskı araçlarıyla kuşatıyor. Korku ve tedirginlik yaymak istiyor halk arasında. Bize “ensenizdeyiz, takip ediyoruz, sakın bir yanlış yapmayın” demek istiyor!” denilen açıklamada “Yıkılmaya mahkum her eski sistem gibi bu katliamcı sistem de baskıdan, zorbalıktan, korkudan medet umuyor. Ne fayda! Birkaç kişiyi, küçük toplulukları korkutup, sindirebilirsiniz bir süreliğine belki. Ama on milyonlarca işçi ve emekçiyi, bütün bir halkı korkutup baş eğdiremezsiniz! Güneşin doğuşunu durduramazsınız!” vurgusu yapıldı.

Açıklama “Belinizde silahlarla sokak ortasında rastgele insanları çevirerek, onları aşağılayarak güç gösterisi yapmaya çalışıyorsunuz. Oysa siz bizi değil, gerçekte biz sizi gözetliyoruz, denetliyoruz. Tek tek kaydediyoruz yaptıklarınızı. Suç dosyalarınız kabarıyor. İçinizdeki o korku dağ gibi büyüyecek. Korku içinde yıkılıp gideceksiniz!” sözleriyle son buldu.

Paylaşın