Kadın - LGBTİ+

İstanbul’da Onur Yürüyüşü çağrı

İstanbul Onur Yürüyüşü Komitesi, 20. İstanbul LGBTİQA+ Onur Yürüyüşü için 26 Haziran Pazar günü saat 17:00’de Sıraselviler Caddesi’nde yapılacak basın açıklamasına çağrı yaptı. 

Komite tarafından paylaşılan açıklamada “Tüm LGBTİQA+’lar ve bir arada yaşamı savunan herkese” çağrı yapıldığı belirtilerek şunlar ifade edildi:

“Bu sene ‘direniş’ teması ile düzenlenen 30. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası, Pazar günü saat 17:00’de Sıraselviler’de gerçekleşecek olan 20. İstanbul LGBTİQA+ Onur Yürüyüşü ile son buluyor. İstanbul LGBTİQA+ Onur Yürüyüşü Komitesi, direnerek kazanılacağını bilen herkesi 26 Haziran Pazar günü saat 17:00’de İstanbul’da Beyoğlu İlçesi’nde yer alan Sıraselviler Caddesi’ne çağırıyor:

Tüm LGBTİQA+’lar ve bir arada yaşamı savunan herkese;

20. İstanbul LGBTİQA+ Onur Yürüyüşü Komitesi olarak; her gün her an, sokakta, okulda, otobüste, evde, işte varlığıyla direnen, her yürüyüşü onur yürüyüşü olan ya da olmayan tüm lubunyaları ve tüm fobi karşıtlarını 26 Haziran günü saat 17:00’de Sıraselviler Caddesi’nde gerçekleşecek basın açıklamamızı okumak için bir araya gelmeye çağırıyoruz.

Sıraselviler önünde başlayacak lâkin 1-2 sokağa sığmayıp caddelere, meydanlara taşacak olan buluşmamız, dans ederek, sloganlarımızı atarak, pankartlarımızla; neşemiz, kahkahalarımız ve direnişimizle tüm Taksim’e, İstanbul’a yayılsın. Yarın herkesi bizlere destek olmaya ve onurumuzu kutlamaya davet ediyoruz.”

Paylaşın